Kategorie: Wszystkie | Kobiety
RSS
wtorek, 16 sierpnia 2016

Złość mi już przeszła, więc pewnie wrócę wkrótce do pisania blogu. Jednak z częścią z Was prawdopodobnie przyjdzie mi się pożegnać. Miałam chwilę na przemyślenie tego i owego. Jakiś czas temu postanowiłam zmienić platformę, a teraz przyszedł czas, by zakończyć przeprowadzkę. Dotąd na Bloxie informowałam o nowych wpisach. Myślę, że ci którzy chcą mnie odwiedzać w nowym miejscu już poznali drogę. Sądzę też, że część znajomych po prostu z czasem o mnie zapomni. Ja oczywiście będę tu regularnie wpadać, by czytać i komentować Wasze wpisy. I będę to robić do ostatniego znajomego. Mam nadzieję, że długo, ale jak będzie - zobaczymy.

Na pożegnanie dwie sprawy. Pierwsza to rada. Wiem, że wiele osób narzekało, że Blox uszczęśliwił użytkowników listą polecanych wpisów. Nie wiem jednak, czy wszyscy wiedzą, że da się je wyłączyć. Wchodzimy na ustawienia, tam na zakładkę "wpisy" i na samym dole znajdujemy "polecane wpisy" i wybieramy opcję "wyłączone".

I druga sprawa to przypomnienie adresy mojego nowego blogu: http://zapiski-ilenki.blogspot.com/ 

22:07, ilenka50
Link Komentarze (10) »
poniedziałek, 08 sierpnia 2016

Jestem całkowicie wolnym duchem i chodzę własnymi ścieżkami. Mam też patologiczną wręcz skłonność do relatywizowania. No i moim żywiołem jest chaos. Ponieważ od zawsze miałam wokół siebie duży nieporządek, w nieporządku świetnie się odnajduję. Powiem tyle, że jestem mistrzynią w znajdowaniu. Święty Antoni mógłby się ode mnie uczyć!

Ten wycinkowy rys charakterologiczny nie wynika z tego, że postanowiłam dokonać autoprezentacji. To wstęp do dzisiejszego wpisu, który zamieściłam na nowym blogu. TUTAJ KLIKAMY

Chyba wyszedł za długi. Jeśli przeszkadza Wam słowotok, to proszę o informację zwrotną (pod tym nowym blogiem), bo ja czasami nie znam umiaru, a jednak tworzę wpisy dla czytelników, a nie dla siebie.

16:33, ilenka50
Link Komentarze (2) »
niedziela, 07 sierpnia 2016

Poruszę jednak problem, którym Polska żyła w zeszłym tygodniu. Pewna kobieta postanowiła nakarmić piersią dziecko w restauracji. Kelner poprosił, by robiła to nie na sali. Ona uznała, że ja upokorzono. Walczy więc teraz w sądzie o swoje prawa. I być może wygra. Wtedy w każdej restauracji w Polsce kobiety będą mogły karmić piersią dzieci.

A co ja na to i na inne próby ograniczania praw matek? TUTAJ KLIKAMY

 
18:10, ilenka50
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 sierpnia 2016

Świat nie jest czarno-biały. Nikt nie ma monopolu na wiedzę i na rację. Nikt. Tak się jednak dzieje, że w Polsce zdecydowana większość wie lepiej. I nieważne po której stronie jest ta zdecydowana większość. Bo jest po obu stronach. Powoli zbliżamy się do sytuacji, w której konieczne będzie opowiedzenie się po jednej stronie. Na zasadzie, że kto nie z nami, ten przeciw nam.

Nie zgadzam się na to. Mój świat jest szary. Albo jak zdjęcie w sepii. 

Mówię więc dość!

Niniejszym ogłaszam ten blog strefą wolną od polityki.

Więcej na nowym blogu. TUTAJ KLIKAMY

19:45, ilenka50
Link Komentarze (2) »
piątek, 05 sierpnia 2016

Skończyłam właśnie czytać powieść "Krąg"Dave'a Eggersa. Uprzedzali co prawda, że po lekturze zechcę zamknąć konto na Facebooku, ale nie do końca wierzyłam. Hmm... Może jednak je zlikwidować? W zasadzie potrzebuję go tylko do sprawdzania różnych dupereli potrzebnych w pracy i do spraw KOD-u, a że KOD ostatnio zaczął mnie męczyć... Pomyślę o tym.

Ten zacieśniający się krąg portali społecznościowych, i to niestety zacieśniający się na wielu szyjach, to jeden problem. Ta powieść uzmysłowiła mi jednak też coś innego.Co? O tym przeczytacie TUTAJ KLIKAMY


14:25, ilenka50
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 167